O mně

“Myslím, že angličtina je to, kde ses našla,”  řekla o mě moje nejlepší kamarádka, když jsme řešily, co mám v životě dělat.

A je to pravda pravdoucí. Angličtina je nejen “to”, je to prostor, stav mysli, svět, moje láska a velká část mého já. Podle některých teorií je nejdřív jazyk a potom svět – tedy na základě jazyka, kterým mluvíme vnímáme svět určitým způsobem (aneb kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem) a mě angličtina otevírá jiný svět než je ten český, rozšiřuje mi obzory, pomáhá mi naladit se na jiné frekvence bytí a vnímat problémy z úplně jiných úhlů pohledu. Mou velkou láskou je lingvistika a zkoumání jazyka, jeho nuancí, ponoření se do něj a jakýsi hmatatelný prožitkový přístup k němu. A co nejvíce z tohoto světa chci předat i vám.

Učím od roku 2006 a ve svých kurzech se soustředím na výuku bez učebnic a přesah z angličtiny do dalších mých oborů a zájmů – grafologie (psychologicko-osobnostní analýza písma) a designu (zejména koncepční design a designérské myšlení jako způsob řešení problémů).

Vedle zkušeností s výukou, mám i profesní kvalifikaci – vystudovala jsem magisterský obor Učitelství anglického jazyka a literatury na FF MU se zaměřením na lingvistiku, a jsem absolventkou inženýrského studia průmyslového designu na VUT a tříletého studia grafologie a základů psychologie. Tato kombinace několika absolutně odlišných prostředí a zaměření mi dovoluje pohybovat se snadno v různých odvětvích a komunikovat s různými lidmi v různém profesním zaměření.